Kurzy, které Vám změní život
Zobrazit menu

Jan Langmaier

  • Svůj příběh o absolvovaném kurzu u nás nám řekl pan Jan Langmaier, student oboru Economics and Management na České Zemědělské Univerzitě v Praze.
 

"K Hubbardově akademii administrativy jsem se dostal úplnou náhodou v době studia oboru Economics and Management na České Zemědělské Univerzitě v Praze. Právě v tento čas mi byla nabídnuta možnost podílet se na jednom z jejich projektů. Díky této spolupráci jsem detailně zjistil jaké služby a kurzy HAA poskytuje. Při studiu na vysoké škole jsem měl potíže s prezentací před více lidmi, ať už v cizím nebo rodném jazyce, dále jsem v mnoha případech rychleji mluvil než myslel, to vše a více nasvědčovalo tomu, abych s tímto problémem něco dělal.

Jakmile jsem se setkal s kurzem "Jak zlepšit podnikání pomocí komunikace", věděl jsem, že to by mohlo být to pravé. A dnes mohu říct, dobře jsem udělal. Dnes mi nedělá problém prezentování, ať už se jedná o pracovní pohovor, řešení konfliktů či pouhou argumentaci mezi přáteli, cítím se sebejistý a nad věcí.

Během kurzu jsem si pochvaloval celkový servis poskytnutý HAA, ať už šlo o občerstvení nebo to, že u sebe máte nepřetržitě k dispozici mentora, díky kterému se během kurzu nikdy neztratíte. A navíc jsem zde poznal skvělou partu lidí.

Určitě nejvíce ze všeho mi dělala potíž hned počáteční úloha - sedět v klidu, bez napětí či nervozity a bez jakéhokoliv nutkání dělat něco jiného než pouze sedět. Poté co jsem v této úloze obstál, už nepociťuji sebemenší problém setrvat v naprostém klidu, nevrtět se, nepřemýšlet nad nepodstatnými věcmi, které v daný čas stejně nevyřeším a to ať už se jedná o pracovní schůzku či v osobním životě, soustředím se pouze a jen na daný okamžik a nic jiného. Díky tomu mohu lidem lépe porozumět a následně s nimi lépe jednat.

Pakliže bych měl porovnat hlavní rozdíly mezi běžnou výukou na vysoké škole a stylem výuky během tréninkových kurzů, bylo by určitě vhodné vyzdvihnout okamžitou intenzitu procvičení nabytých znalostí. Všechny dílčí části kurzu do sebe zapadají jako tetris, co se na tréninkových kurzech naučíte, tak následně intenzivně trénujete, a až když si danou schopnost osvojíte, můžete dále postupovat ve výuce. Díky tomuto systematickému postupu je vyloučeno, že byste nějakou část vynechali či přešli bez pochopení, jako tomu bývá často v běžné výuce. V každém případě nechci říkat, že jedno je lepší než druhé, jen mi tento komunikační kurz přišel jako skvělý doplněk aneb škola vás vše nenaučí!