Kurzy, které Vám změní život
Zobrazit menu

Jan Stach - Dřevěné podlahy Stach

  • Takto ohodnotil absolvované kurzy u nás pan
    Jan Stach, majitel společnosti Dřevěné podlahy Stach.
Společnost Dřevěné podlahy Stach nabízí širokou škálu služeb
v oblasti dřevěných podlah, od renovace po pokládku podlah nových.


"Před nedávnem mě zaujala nabídka Hubbardovy akademie, a to konkrétně kurz Jak zlepšit podnikání pomocí komunikace, jehož obsahovou náplň jsem posléze probral na osobní schůzce.

Pracuji jako OSVČ v oboru podlah. Doposud jsem pracoval jen v domácnostech, komunikaci jsem v tomto prostředí dle mého zvládal docela dobře. Situace se však změnila. Začaly přicházet zakázky většího rozsahu, od stavebních firem a developerů, a já jsem začal cítit nedostatky v komunikaci. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl kurz absolvovat.

Na komunikačním kurzu jsem byl ze začátku dost unaven. Práci, kterou po nás lektoři požadovali, jsem neznal, přece jenom jsem byl zvyklý pracovat rukama a sedět selý den v učebně a intenzivně přemýšlet, to jsem neznal.

Na tomto kurzu jsme pracovali ve dvojicích, pro vzájemnou kontrolu. Lektoři zvolili do mé dvojice pána, který pracoval
v podobném prostředí, i když trochu ve větší firmě než já. To byl dost velký přínos, protože jsme se setkávali přibližně se stejnými problémy v práci se zákazníky. A proto jsme mohli dobře komunikovat nasimulované situace.

Pro mne byl přínos tohoto kurzu hlavně v tom, jak se chovat na pracovních schůzkách. Některé situace jsem znal, při komunikaci se zákazníky v domácnostech, ale dost jsem jich musel změnit a nebo začít dělat úplně jinak. Naučit se používat nové poznatky v praxi, to mi nešlo hned, protože jsem byl jistým způsobem na něco zvyklý, ale postupem času jsem to zvládnul.

Při dalším kurzu Osobní hodnoty a integrita, na který jsem přišel do Hubbardovy akademie, jsem se cítil lépe, to už mi bylo známo, jak tyto kurzy probíhají a jaké požadavky na mne budou kladeny. Přínosem tohoto kurzu bylo, že jsem si uvědomil hodnoty v životě, které dávají smysl a zapadalo to jako skládačka do předešlého kurzu o komunikaci.

Prozatím poslední kurz, který jsem absolvoval, byl Jak efktivně zvládat práci. Tento kurz mi přinesl mnoho. Moje práce byla doposud uzpůsobena určitým způsobem a myslel jsem, že to funguje. Po absolvování kurzu jsem celý systém přehodnotil. Začal jsem to dělat podle něj. Můj přínos byl v tom, jak si práci rozdělit. Přestal jsem mít problémy, že pro jednu věc zapomenu na druhou. Ne, že by se to stávalo stále, ale občas se to přihodilo.

Dal jsem si v práci cíl, který se mi prozatím úspěšně daří plnit. Sice to nejde ze dne na den, ale postupně to utvářím k obrazu svému a vím, že to dotáhnu do úspěšného finále."