Kurzy, které Vám změní život
Zobrazit menu

Ing. Petra Hlavatá - ABRASIV a.s.

  • Kurzy Hubbardovy akademie administrativy pozitivně zhodnotila ředitelka společnosti ABRASIV a.s., Mladá Boleslav, Ing. Petra Hlavatá.
ABRASIV je česká firma sídlící v Mladé Boleslavi, která dodává brusivo a techniku pro průmysl a řemesla.

 
Můžete nám prosím stručně představit Vaši firmu? 

ABRASIV a.s. je česká obchodní firma s 25 zaměstnanci. Jsme profesionální dodavatel brusiva a techniky pro průmysl a řemesla. Disponujeme širokým sortimentem a držíme hodně položek skladem. Nabízíme kvalitní prověřený sortiment od několika desítek partnerů z Evropy i zámoří, naší konkurenční výhodou je vstřícnost k zákazníkovi a naše rychlost.

Jak jste se poprvé setkala s Hubbardovou akademií? Co Vás přesvědčilo, že jste se rozhodla s námi spolupracovat? 

Oslovili mě přímo telefonicky a navštívili osobně ve firmě. Zaujalo mě hlavně to, že vyučují netradičně. Že metodika školení a tréninků je odlišná od jiných školících firem. Že při školení jenom nesedíme a neposloucháme, ale je to aktivnější forma, ze které si mohu odnést do praxe více.

Která ze služeb byla konkrétně pro Vás nejpřínosnější/nejhodnotnější a čím? 

Celkově mě oslovilo hlavně začít od sebe a změnit přístup k vedení lidí. Více jsem se zaměřila na výsledky svých podřízených. Nastavili jsme více měření výstupů a celkových výsledků. S tím přišlo i uvědomění si nutnosti nejen měřit a sledovat, ale i více vyzdvihovat, chválit a motivovat lidi. Zaměstnance ze začátku překvapilo, že po nich chci nějaké nové věci a že více chci výsledky, protože na to nebyli zvyklí. Následně si ale na moji důslednost navykli a hlavně pochopili, že to je ve prospěch nás všech ve firmě.

 Všimla jste si nějaké konkrétní změny u svých lidí po absolvování tréninku?

Jednoznačně vidím, že dovednosti používají - minimálně to vidím na tom, že často „citují“ slova nebo pravidla ze školení, a sami si uvědomují, když nějakou taktiku nebo kousek know-how použijí. V rámci komunikace s nimi je vidět, že podporu firmy v oblasti jejich tréninků a osobnostního růstu vnímají, oceňují a berou ji pozitivně a jako přínos.

Pravidelně investujete do sebe a svých zaměstnanců v oblasti vzdělávání, což na českém trhu není úplně běžné. Proč si myslíte, že je to důležité a v čem to má hodnotu pro firmu? 

Nikdo neumíme všechno a oceňuji každého člověka, který je ochoten na sobě pracovat a nedělá, že už je nejchytřejší a snědl všechnu moudrost světa. I já sama jdu příkladem, jsem zvyklá začít vždy u sebe, ať už to je hledání chyby nebo včasný příchod do práce, nebo se vzdělat v nějaké oblasti. Je pro mne tedy přirozené, že když se chce pracovník zlepšovat a pracovat na sobě, ráda ho podpořím.

Uvědomuji si, že prací na sobě zároveň posouvá zaměstnanec kupředu nejen sebe ale i firmu. Když si je jistější sám sebou, firemními produkty, umí například trvat na ceně, obhájit obchodní nabídky, tak tím pomáhá i firmě. Zároveň pomocí tréninku nebo školení se pracovník zlepšuje ve vytrvalosti, odolnosti, učí ho to nevzdávat se, případně zvládnout i odmítnutí. Cítí se jistěji, lépe, nemá tendenci z pozice odejít, nebo hledat jinou práci, čímž se snižuje i fluktuace. Investice do lidí je skutečně investicí, protože se v různých podobách vrací do firmy zpět.

Moc děkujeme za Váš názor. Hubbardova akademie